gozolt.com - sťahuj mp3 hudbu do mobilu
Obrázok autora
Žáner: Pop
Rok vzniku: ?
Albumov: 1
Piesní: 43
Popis autora:
Kolumbijská speváčka Shakira je autorka hudby i textov, rovnako je i producentkou. V Latinskej Amerike bolo meno Shakira známe už v 90. rokoch. Celosvetovo sa presadila až v roku 2001.

Vtedy totiž vydala svoj debutový album, prvý naspievaný v angličtine s názvom Laundry Service. Z albumu sa celosvetovo predalo vyše 13 miliónov nosičov.
Úspech albumu odštartoval pilotný singel Whenever, Wherever, ktorý však nebol jediným hitom albumu. Hitmi sa stali i nasledujúce single, ktorými boli skladby Underneath Your Clothes, Objection a The One.

V roku 2002 na udeľovaní cien hudobnej televízie MTV sa ceny pre speváčku len tak sypali.
Na scéne sa po dlhšej odmlke objavila v roku 2005 a to hneď dvoma albumami. Fajación Oral Vol. 1 a Oral Fixation vol. 2. Pilotným singlom sa stala skladba La Tortura, ktorú si spolu s ňou zaspieval Alejandro Sanz. Vo väčšine sveta dobíjala táto hitovka vrchné priečky singlových hitparád. Nasledovali single Don´t Bother a Hips Don´t Lie, na ktorom spolupracovala s Wycleafom Jeanom.

V roku 2006 bola Shakira ocenená šiestimi cenami Latin Billboard Awards.
V roku 2007 odštartovala svoje najväčšie turné nazvané Oral Fixation Tour, počas ktorého odohrala 99 koncertov.

Shakira má na kotne i spoločný singel so speváčkou Beyoncé a to song Beautiful Liar, v ktorom sa prelieva angličtina so španielčinou. Táto skladba sa objavila na albume Beyoncé a stala sa veľkým rádiovým hitom.

zdroj: www.hudba.sk
Albumy (1)
Všetky piesne (43)
predošlá predošlá   ďalšia ďalšia

Stránka vygenerovaná za 0.03649 sekundy.